Taxton Property, s.r.o.
Mostecká 273/21, Malá Strana, 118 00 Praha 1
IČ: 02147173

25. září 2013 zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, C 215926


Taxton Property, s.r.o. je členem

fp koncern icon  FP KONCERN


Dokumenty - Taxton Property, s.r.o.

 • Správce prodal výrobní části firmy Vítkovice Power Engineering (27. 9. 2017) +

  Ostrava - Výrobní části ostravského podniku Vítkovice Power Engineering (VPE), který je od loňska v úpadku a od srpna v konkurzu, získala společnost Taxton Property ze skupiny Franco De Poisd ´Eau. ČTK to dnes sdělil insolvenční správce podniku David Vandrovec. Cenu neuvedl. Prodej schválil věřitelský výbor firmy i soud. Výroba by v podniku měla pokračovat.

  Vandrovec uvedl, že krizovému týmu se kupce pro klíčové části VPE - divize Energetické strojírenství a Ocelové konstrukce (ESOK), čili takzvanou Kotlárnu a Mostárnu - podařilo najít velmi rychle. "Jsem šťastný, že se nám podařilo v plánovaném termínu najít opravdu vážné zájemce o koupi výrobních částí podniku Vítkovice Power Engineering a nemuseli jsme ukončit výrobu a propustit stovky pracovníků," uvedl v tiskové zprávě insolvenční správce.

  Naopak nepodařilo se podle něj prodat vítkovický závod Hard v Jeseníku.

  VPE nyní mají asi 800 zaměstnanců. Zabývají se hlavně výstavbou a dodávkami elektráren. Dříve patřily k nejdůležitějším firmám strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Do insolvence je přivedla mimo jiné problémová stavba hnědouhelné elektrárny Yunus Emre společnosti Adularya v Turecku, která dosud nefunguje.

  zdroj.: České noviny

 • 1